HORECA

Hotel Restauracja Catering/Caffee

W segmencie HoReCa naszym głównym celem jest jakość sprzedawanego piwa. Ten segment rynku ma wspomóc sprzedaż na rynku nowoczesnym i tradycyjnym. Ze względu na ustawę antyalkoholową pełni rolę promocyjną. W HoReCa docieramy w każdy punkt Polski, ale handlujemy tylko z tymi, dla których jakość sprzedawanego piwa jest najważniejsza. W Polsce południowej ( Katowice, Kraków, Wrocław, Częstochowa, Kielce ) docieramy poprzez własny transport i korzystamy z własnego serwisu. W Warszawie mamy firmę – córkę, która obsługuje rynek HoReCa oraz tradycyjny. W pozostałe części kraju docieramy poprzez firmę logistyczną Raben, a sprzęt serwisujemy poprzez firmy zewnętrzne ( Szczecin, Koszalin, Poznań, Gdańsk ). Serwisujemy urządzenia do rozlewu piwa, minimum co 30 dni. Mamy również punkty,  które serwisujemy częściej. Każdego roku organizujemy w browarach, z których odbieramy piwo, szkolenia zarówno dla pracowników jak i najlepszych klientów.

Usługi jakie świadczymy dla naszych klientów:

Sprzęt oraz reklamy

1) Zapewniamy Niezbędny sprzęt do nalewania piwa (schładzarkę, kolumnę, materiały montażowe) oraz szkło w postaci szklanek i kufli.
2) Podstawowe gadżety takie jak : podpiwki pod szkło, podstawki, zapaski, tace, koszulki
3) Reklamy świetlne, neony, antyramy, banery, parasole, rollbary – dla większych klientów
4) Szkolenia w czeskich browarach dla najlepszych klientów


Serwis

Zapewniamy comiesięczny serwis instalacji piwnej, polegający na czyszczeniu przewodów roztworem chemicznym. Higiena jest dla nas najważniejsza, dlatego edukujemy klientów od samego początku współpracy. Montujemy głowicę myjącą dla chętnych klientów, którzy chcą pod koniec każdego dnia przeczyścić swoją instalację, tak aby na drugi dzień przywitać klienta świeżym piwem. Każdy lokal otrzymuje swoją własną książkę serwisową, do której wpisywane są wizyty serwisanta oraz specyfikacja usługi.


Awarie

Na szczęście nie ma ich dużo … ale jednak czasami się zdarzają. Reagujemy tak szybko jak tylko możemy. Przestój w laniu piwa u klienta to strata nie tylko dla lokalu, ale również dla nas. Nasi serwisanci dostają informację o awarii, wstępnie weryfikują przyczynę podczas rozmowy telefonicznej i przyjeżdżają do lokalu tak szybko jak tylko jest to możliwe.


Dostawy

Dzięki własnemu transportowi oraz współpracy ze spedycją  Raben, jesteśmy w stanie dotrzeć w każdy zakątek Polski.
Własnym transportem obsługujemy woj. śląskie, małopolskie (Kraków), dolnośląskie (Wrocław). Pozostałe Województwa obsługiwane są za pomocą spedycji  Raben, 72 godzin roboczych – dla zamówień złożonych do godz. 10:00 pn- pt

Minimum logistyczne w przypadku dostaw realizowanych spedycją Raben wynosi:
* 12 KEG
* Jeśli zamówienie nie spełnia minimum logistycznego, klient pokrywa koszt transportu w kwocie 150 zł netto.
Dodatkowo przy dostawie naliczana jest opłata za paletę, która wynosi 10 zł. Spedycja Raben świadczy usługi przewozowe, tak więc restaurator jest zobowiązany do samodzielnego wniesienia towaru na teren lokalu.

Co z pustymi kegami ? Kiedy klient posiada18 pustych keg, informuje o tym nasz sekretariat i zamawia odbiór keg za pomocą spedycji Raben/Geodis. Przygotowuje odpowiednio zabezpieczone puste kegi na palecie, która wcześniej przyjechała z pełnymi kegami i oczekuje na kierowcę Rabena/Geodisa.

Nasi kierowcy wnoszą piwo na teren lokalu, również odbierają puste kegi w każdej ilości. W przypadku większych ilości pustych keg do odbioru, prosimy o poinformowanie wcześniej sekretariatu.


bernard-taps

Dokumenty, Faktury, Opakowania

Z naszymi klientami podpisujemy umowę,  która obejmuje m.in.:
* minimum sprzedażowe,
* odpowiedzialność za posiadany sprzęt,
* odpowiedzialności za opakowania

* prawidłowe przechowywanie i serwowanie piwa
Wzór umowy można pobrać tutaj


Opakowania

  • Nie pobieramy kaucji za kegi, prowadzimy natomiast ich szczegółową ewidencję zawartą w umowie.
  • Klient zobowiązany jest do prowadzenia własnej ewidencji keg oraz archiwizacji dokumentów wydania i odbioru opakowań.
  • Zwrot pustych keg powinien nastąpić do 30 dni od dostawy.
  • Pobieramy kaucję za opakowania zwrotne typu butelka czy skrzynka, kaucja jest rozliczana przy każdej transakcji.