Importer Piwa - Martin Zawiercie - BUDWEISER BUDVAR

CORNET OAKED

Browar De Hoorn Wiejski browar w Steenhuffel zawdzięcza swoją nazwę 500-letniej gospodzie. Po nadaniu nazwy "De Hoorn" była ona kontynuowana przez wieki, za każdym razem, gdy wspominano o posiadłości. Zachowało się wiele rzadkich dokumentów dotyczących działalności browarniczej w browarze De Hoorn we wczesnych latach. Na przykład rozliczenie podatku akcyzowego z 1724 r. pokazuje, że warzono 9 hl piwa. Zazwyczaj było to piwo "brązowe". Browar produkował największą ilość piwa w wiosce. Piwo De Hoorn było również cenione na zamku Diepenstein. Zgodnie z pokwitowaniem z 1710 r., Theodoorowi Cornet dostarczono w tym roku tonę "piwa" i tonę "dobrego piwa". W kolejnych latach Cornet regularnie zamawiał piwo dla robotników na zamku, dla lokalnego cechu strzelców na ich święto patronalne lub dla myśliwych w dniu Świętego Huberta. W 1720 roku hrabia Maldeghem zdecydował się na przeprowadzenie poważnych prac renowacyjnych na terenie swojego zamku w Diepenstein. Zburzono starą wieżę obronną i wzniesiono nowy most łączący dziedziniec z zamkiem. Zgodnie ze starą tradycją murarzom i kamieniarzom przysługiwała dzienna racja piwa. Steward Theodoor Cornet zamówił z tego powodu ponad 4000 litrów piwa z De Hoorn.

Rodzaj piwa
Piwo jasne
Styl
Piwo specjalne
Metoda fermentacji
Górna fermentacja
Kolor
EBC 9
Zawartość alkoholu
8.5%

Belgijskie piwo Cornet to specjalne piwo. Zostało nazwane na cześć zarządcy zamku Diepensteyn: Theodoora Corneta. Jego pan, potomek rycerza Salomona de Maldeghem, poprosił go o uwarzenie ciężkiego piwa. Okazało się, że uwarzył dębowe, ciężkie piwo typu blond z subtelną nutą wanilii. Pierwotnie nutę wanilii uzyskano poprzez przechowywanie piwa w dębowych beczkach. Później naśladowano to, dodając dębowe wióry do warzenia piwa. W ostatnich latach Cornet był wielokrotnie nagradzany nagrodami World Beer Awards.

CORNET to mocne, jasne belgijskie piwo o subtelnym, zdecydowanym i wyrafinowanym posmaku drewna z nutą wanilii i „aksamitnym” odczuciem w ustach, które konkuruje z winem dojrzewającym w dębowych beczkach. Dobrze zaokrąglone, dębowe piwo równoważy wyczuwalną owocowość drożdży i słodkie waniliowe nuty drewna, pozostawiając uczucie ciepła na finiszu wraz z gładką goryczką. Piwo górnej fermentacji z refermentacją w butelce.

Składniki: Woda, słód jęczmienny, pszenica, cukier, chmiel
Fermentacja: Górna fermentacja – ponowna fermentacja w butelce
Smak: Pełny, subtelny drzewny smak, owocowy, delikatna goryczka
Najlepiej smakuje z twardym serem lub czekoladą.

Opakowanie
Butelka
Objętość butelki
0,33lL
Ilość sztuk w kartonie
4 szt.