PIWOWAR WARZY PIWO, ALE TAK NAPRAWDĘ TO BEERTENDER JE TWORZY.

Żeby nalać odpowiednio piwo, beertender musi mieć odpowiednie narzędzia. Kran, z którego nalewa piwo, odgrywa tu kluczową rolę.

Ten rodzaj nalewaka różni się od tych z dźwignią, które widujemy w wielu barach na świecie. Ten kran daje doświadczonemu barmanowi dostęp do pełnego przekroju różnych tekstur piwa – od czystej piany do samego płynu.

Wbudowany zawór kulowy umożliwia uzyskanie całego szeregu różnych tekstur. Poza tym w środku znajduje się bardzo drobne sitko. Lejąc przez nie piwo, wytwarza się grubą i „mokrą” pianę. To znaczy, że w przynajmniej 50% składa się ona z samego piwa, a nie powietrza. Poza tym ten proces rozkłada część dwutlenku węgla w piwie, ujmując mu gazu i czyniąc je delikatniejszym. Dzięki temu nie jest tak ciężkie na żołądku jak inne lagery nalewane w inny sposób.

W Czechach,  każde piwo, w każdym pubie traktowane jest z taką samą troską. Dba się tam o rytuał nalewania. Tylko właściwy sposób nalewania może podkreślić subtelne i eleganckie cechy porządnie uwarzonego czeskiego lagera. A częścią tego rytuału jest odpowiedni nalewak.

Piwo smakuje dobrze, bo jest odpowiednio nalane.