Wielosetletnia tradycja warzenia piwa w Litovelu rozpoczęła się w 1291, kiedy król Wacław II nadał miastu prawo mili. Nowsza historia browaru dotyczy jednak XIX wieku, gdy cesarski i wojewódzki ambasador Moraw, z pobliskiego Senička, Josef Svozil otworzył browar 12 listopada 1893 roku. Przedsiębiorstwo zdobyło potem złoty i brązowy medal na międzynarodowej wystawie w Wiedniu w gastronomii (1906 r.) i złoty medal na wystawie czeskiej produkcji w Brnie w 1911 roku. Od tamtej pory, czyli bez przerwy przez pół wieku, Litovel warzył piwo, o niepowtarzalnym smaku, pysznej goryczce i naturalnym kolorze.

Najlepszym dowodem na jakość piwa jest jego popularność. Piwem Litovel rozkoszują się miłośnicy tego złocistego napoju w Republice Czeskiej i za granicą, właściwość jego wyboru potwierdzają również puchary, medale oraz nagrody z wielu prestiżowych konkursów i przeglądów piwnych.

Ciemny lager Litovel Premium Dark zdominował w konkursie międzynarodowym World Beer Awards 2019 w Londynie swoją kategorię i stał się jej absolutnym zwycięzcą. Teraz może poszczycić się tytułem „najlepszy ciemny lager na świecie“.

Piwo Litovel ! Zachęcamy do  wypróbowania dobrego czeskiego piwa w 4 odsłonach!