Swinkels Family Brewers zdobył tytuł „Zrównoważonego browaru roku” w konkursie Icons of Beer 2023. W konkursie World Beer Awards, międzynarodowym konkursie, który co roku wyróżnia najlepsze piwa, browary są chwalone za ich wpływ na branżę piwowarską. Jury ocenia browary pod kątem ich innowacyjności i zaangażowania w zrównoważony rozwój.

Peer Swinkels, dyrektor generalny Swinkels Family Brewers, powiedział: „Ta nagroda jest wyrazem uznania dla naszych wysiłków podejmowanych w ciągu ostatnich dziesięcioleci w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i obiegu zamkniętego. W całej firmie można wyczuć wewnętrzną motywację do dokonywania lepszych wyborów i przekazania jeszcze piękniejszej firmy rodzinnej następnemu pokoleniu. Znajduje to odzwierciedlenie w silnym zaangażowaniu społecznym z jednej strony, ale także w ambicji działania w pełni w obiegu zamkniętym. Ambicja ta sprawia, że koncentrujemy się na opracowywaniu nowych inicjatyw, które przyczyniają się do realizacji tego celu. Jestem zachwycony i dumny, że jury to dostrzegło i doceniło”.

Marthijn Junggeburth, kierownik ds. zrównoważonego rozwoju w Swinkels Family Brewers, dodał: „W Swinkels Family Brewers koncentrujemy się na tym, aby cały nasz łańcuch był bardziej zrównoważony. Decydujemy się na zakup zrównoważonych (surowców). Na przykład nasze opakowania stają się coraz lżejsze i składają się z materiałów ekologicznych lub pochodzących z recyklingu. Robimy również postępy w naszym procesie produkcyjnym: cała energia elektryczna, którą kupujemy, jest ekologiczna, a wykorzystanie pomp ciepła i kotłów elektrycznych oznacza, że w mniejszym stopniu polegamy na paliwach kopalnych. W ostatnich latach zmniejszyliśmy emisję CO2 o 37%. Ponadto nasza słodownia w Eemshaven jest obecnie przekształcana w pierwszą na świecie bezemisyjną słodownię, z czego jesteśmy bardzo dumni”.

„Dokonujemy również zmian lokalnie: każdego roku, w ramach projektu „Boer Bier Water”, zwracamy 800 000 metrów sześciennych oczyszczonych ścieków rolnikom w pobliżu naszego browaru Lieshout. Ponadto w prawie wszystkich naszych browarach zatrudniamy osoby niepełnosprawne. Wierzymy w dbanie o otaczający nas świat i jestem dumny z uznania, jakie za to otrzymujemy”.

Oryginalny tekst dostępny jest TUTAJ