Importer Piwa - Martin Zawiercie - BUDWEISER BUDVAR

DAURA DAMM

Browar Damm – Ponad 140 lat temu, młody piwowar August Kuentzmann Damm wyemigrował z Alzacji wraz z żoną Melanie, uciekająca przed wojną francusko-pruską. Podróż zabrała ich do wybrzeże Morza Śródziemnego, gdzie osiedlili się aby spełnić swoje marzenie: warzyć piwo. W 1876 r. otworzyli własny browar i stworzyli piwo, które idealnie pasuje do klimatu śródziemnomorskiego. Lżejsze niż piwa środkowoeuropejskie które zostały zaprojektowane z myślą o chłodniejszym klimacie, znamy je jako piwo śródziemnomorskie.

Rodzaj piwa
LAGER
Metoda fermentacji
Dolna fermentacja
Kolor
Złoty
Ekstrakt
26%
Zawartość alkoholu
5.4%

The Damm Master Brewers and the Gluten Department of the Spanish National Research Council (CSIC) to pionierzy w opracowaniu pełnosmakowego piwa bezglutenowego, odpowiedniego dla osób chorujących na celiakię. Daura ma pełnowartościowy smak piwa, ponieważ powstaje z tego samego głównego składnika: słodu.

Logo Daura zostało zainspirowane rozpadem łańcucha molekularnego glutenu.

Daura odniósł międzynarodowy sukces w ponad 45 krajach. We wszystkich tych krajach marka ściśle współpracuje z lokalnymi stowarzyszeniami chorych na celiakię.

Daura to złoty kolor z odcieniami bursztynu i delikatnymi nutami zieleni. Jest czysty i musujący. Głowa kremowa i trwała. Obfite bąbelki są delikatne i żywe. Bogaty aromat świeżych przypraw.

Smaki prażonych ziaren dodają piwu osobowości. Poczucie w ustach jest gładkie dzięki drobnym bąbelkom.

Daura to piwo o świeżym smaku, o żywej kwasowości. Finisz jest goryczkowy i długotrwały.

Opakowanie
Butelka
Objętość butelki
0,33L