Importer Piwa - Martin Zawiercie - BUDWEISER BUDVAR

Best of Belgium

Browar De Hoorn Wiejski browar w Steenhuffel zawdzięcza swoją nazwę 500-letniej gospodzie. Po nadaniu nazwy "De Hoorn" była ona kontynuowana przez wieki, za każdym razem, gdy wspominano o posiadłości. Zachowało się wiele rzadkich dokumentów dotyczących działalności browarniczej w browarze De Hoorn we wczesnych latach. Na przykład rozliczenie podatku akcyzowego z 1724 r. pokazuje, że warzono 9 hl piwa. Zazwyczaj było to piwo "brązowe". Browar produkował największą ilość piwa w wiosce. Piwo De Hoorn było również cenione na zamku Diepenstein. Zgodnie z pokwitowaniem z 1710 r., Theodoorowi Cornet dostarczono w tym roku tonę "piwa" i tonę "dobrego piwa". W kolejnych latach Cornet regularnie zamawiał piwo dla robotników na zamku, dla lokalnego cechu strzelców na ich święto patronalne lub dla myśliwych w dniu Świętego Huberta. W 1720 roku hrabia Maldeghem zdecydował się na przeprowadzenie poważnych prac renowacyjnych na terenie swojego zamku w Diepenstein. Zburzono starą wieżę obronną i wzniesiono nowy most łączący dziedziniec z zamkiem. Zgodnie ze starą tradycją murarzom i kamieniarzom przysługiwała dzienna racja piwa. Steward Theodoor Cornet zamówił z tego powodu ponad 4000 litrów piwa z De Hoorn.

Rodzaj piwa
Piwo czerwono-brązowe z Flandrii, Tripel, Piwo specjalne
Metoda fermentacji
Górna fermentacja

Rodenbach Grand Cru

Grand Cru marki RODENBACH leżakuje średnio znacznie dłużej w dębowych beczkach („foeders”) „katedry piwa” w Roeselare, co skutkuje bardziej wyrazistą wersją stylu „Flanders Red-Brown Beer”. RODENBACH Grand Cru składa się w 1/3 z młodego piwa i w 2/3 z piwa dojrzewającego dwa lata w dębie. Rezultatem jest złożone piwo z dużą ilością drewna i estrów, winne i z bardzo długim posmakiem, podobnie jak wino Grand Cru. Michael Jackson słusznie nazwał to piwo „światowym klasykiem” i „belgijskim Burgundem”.

Alko. 6%

Serwować w temp. 4°C

Rodzaj: Piwo czerwono-brązowe z Flandrii

Fermentacja: Fermentacja mieszana

Aromat: Kwas, drewno, pełnia

Kolor: Czerwono-brązowy, EBC 70

Goryczka: EBU: 8

Najlepiej smakuje z młodym serem, wieprzowiną, zającem

 

Belgijskie piwo Cornet

To specjalne piwo belgijskie. Zostało nazwane na cześć zarządcy zamku Diepensteyn: Theodoora Corneta. Jego pan, potomek rycerza Salomona de Maldeghem, poprosił go o uwarzenie ciężkiego piwa. Okazało się, że uwarzył dębowe, ciężkie piwo typu blond z subtelną nutą wanilii. Pierwotnie nutę wanilii uzyskano poprzez przechowywanie piwa w dębowych beczkach. Później naśladowano to, dodając dębowe wióry do warzenia piwa. W ostatnich latach Cornet był wielokrotnie nagradzany nagrodami World Beer Awards.

CORNET to mocne, jasne belgijskie piwo o subtelnym, zdecydowanym i wyrafinowanym posmaku drewna z nutą wanilii i „aksamitnym” odczuciem w ustach, które konkuruje z winem dojrzewającym w dębowych beczkach. Dobrze zaokrąglone, dębowe piwo równoważy wyczuwalną owocowość drożdży i słodkie waniliowe nuty drewna, pozostawiając uczucie ciepła na finiszu wraz z gładką goryczką. Piwo górnej fermentacji z refermentacją w butelce.

Składniki: Woda, słód jęczmienny, pszenica, cukier, chmiel

Fermentacja: Górna fermentacja – ponowna fermentacja w butelce

Smak: Pełny, subtelny drzewny smak, owocowy, delikatna goryczka

Najlepiej smakuje z twardym serem lub czekoladą.

Alk. 8,5%

Kolor: EBC9

Brugge Tripel
Sekretem miejskiego piwa BRUGGE Tripel jest unikalny skład mieszanki ziół i przypraw „gruut” używanej do wzbogacenia jego smaku i aromatu. W Brugii każdy, kto warzył piwo, był zobowiązany do zakupu „gruut” w miejskim sklepie z ziołami i przyprawami, znanym jako „Gruuthuse”. Jan van Brugge i jego potomkowie, którzy później zmienili nazwę na Van Gruuthuse, mieli monopol na sprzedaż brugijskiego „gruutu”, który trwał do końca XVI wieku. W tym samym czasie pobierano podatki na rzecz hrabiego Flandrii. W BRUGGE Tripel ta średniowieczna tradycja jest kontynuowana.

Alk. 8,7%

Najlepiej podawać w temp. 12°C

Rodzaj: Tripel
Składniki: Woda, słód jęczmienny, syrop glukozowy, chmiel, cukier, zioła, drożdże
Fermentacja: Górna fermentacja – Ponowna fermentacja w butelce
Smak: Gorzki, bogaty, kremowy, pikantny
Kolor: EBC: 12
Goryczka EBU: 31
Najlepiej smakuje z  z jagnięciną, czerwonym mięsem, czerwoną pleśnią

 

 

Opakowanie
Butelka
Objętość butelki
0,33L
Ilość sztuk w kartonie
3 szt.